Історія підприємства

Синельниківське міське комунальне підприємство «Водоканал» було створене рішенням виконавчого комітету Синельниківської міської ради №43-4 ХХ1У від 06.09.2002 року, і з 01.10.2002 року почало свою діяльність з надання послуг з централізованого водовідведення населенню, установам та підприємствам міста. З момента створення підприємства на його балансі знаходилися:

  • Каналізаційні очисні споруди міста Синельникове розташовані по вул. Робоча;
  • Каналізаційна насосна станція №1 розташована по вул. Леніна;
  • Каналізаційна насосна станція №2 розташована по вул. Ватутіна;
  • Каналізаційна насосна станція №3 розташована по вул. Елеваторна.

Загальна протяжність каналізаційних мереж, які призначені для відводу побутових і виробничих стічних вод від населення і підприємств міста складала 37,6 км, з них:

  • 5,1 км напірних колекторів;
  • 15,4 км вуличних мереж;
  • 17,1 внутрішньоквартальних дворових мереж.

Пізніше на баланс підприємства були передані 6,5 км лотків ливневої каналізації, які відводять поверхневі і дренажні води міста Синельникове, а також:

  • Каналізаційна насосна станція ЗОШ №3;
  • Каналізаційна насосна станція ЗОШ №7.

Каналізаційні очисні споруди були побудовані у 1973 році і на момент передачі нашому підприємству знаходилися у неробочому стані (працював тільки один насос на головній каналізаційній станції із трьох). Тому для нормального функціонування очисних споруд і відводу стічних вод, по ініціативі підприємства, був розроблений проект реконструкції очисних споруд і з 2003 року за рахунок обласного бюджету почалася реконструкція цих споруд.

За період з 2003 року по 1-ше півріччя 2018 року були виконані роботи з:

  • реконструкції головної насосної станції, де була проведена заміна насосів на більш енергоефективні (з потужності 55 кВт на 19 кВт);
  • улаштуванню обвідного трубопроводу;
  • введеня в експлуатацію станції сирого осаду;
  • встановленню сучасної автоматичної системи управляння на головній насосній станції і станції сирого осаду;
  • ремонту будівлі адміністративно-побутового корпусу та хлораторної;
  • улаштуванню інженерних мереж хлораторної станції;
  • запуску у роботу пісколовок і піскових майданчиків;
  • запуску мулових майданчиків;
  • запуску первинних відстійників;
  • комплектації технологічного обладнання лабораторії.

З 01.08.2008 року СМКП «Водоканал» прийняло на свій баланс від ДМП ВКГ «Дніпро- Західний Донбас» водопровідні мережі міста Синельникове протяжністю 176,2 км для надання послуг з централізованого водопостачання населенню і підприємствам міста Синельникове.

При передачі водопровідних мереж, для обліку постановленої води у місто, у точці розподілу (насосна станція 3-го підйому) був встановлений комерційний вузол обліку, а саме лічильник обліку води УВР-011.

За перший місяць роботи, після передачі водопровідних мереж, по показникам приладу обліку підприємство отримало 270 тис. м3 води, а реалізувало населенню і підприємствам міста 114 тис. м3 води за місяць, тобто понаднормові витоки води склали 110%. І це стало значною проблемою для підприємства. Через значні втрати у водопровідних мережах підприємство не мало можливості в повному обсязі розраховуватися за покупну воду з ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас», що призвело до заборгованості за покупну воду.

За період з 2008 по 2018 рік понаднормовані втрати води вдалося знизити до 9-13% у різні періоди року. Таке зниження втрат, підтверджує ефективну роботу спеціалістів підприємства, які постійно застосовують нові методи пошуку втрат води в умовах недостатності коштів і роблять усе можливе для нормальної роботи підприємства.

Які ж заходи дали можливість досягнути таких результатів?

У першу чергу це локалізація проблемних точок де виникали скриті витоки води, реалізація проекту по закільцюванню водопровідних мереж центральної, північної і східної частин міста, що дало можливість нормалізувати тиск води у мережах міста.

На сьогоднішній день спеціалістами підприємства виявлені основні проблемні дільниці мереж, заміна яких дасть можливість зменшити понаднормові втрати, а також поліпшити якість водопостачання.

До таких заходів відноситься реалізація розроблених з ініціативи підприємства проектів, а саме:

  • капітального ремонту водопроводу по вул. Миру та вул. Чехова;
  • переходу під залізничними коліями ст. Синельникове–2;
  • будівництва водопроводу по вул. Новоукраїнська;
  • будівництва водопроводу по вул. Вуглова-Полтавська.

Реалізація цих проектів потребує значного вкладення бюджетних коштів.

Крім цього, через значну зношеність водопровідних мереж підприємство несе великі експлуатаційні витрати з поточного ремонту труб. Крім цього необхідна заміна 80-ти засувок, ремонт 312-ти водопровідних колодязів, встановлення загально-будинкових приладів обліку води у кількості 102-ох шт., встановлення антивандальних люків, виконання інвестиційних програм.

Виконання всіх цих задач дасть можливість знизити витрати до рівня нормативних, а також розрахунку за покупну воду до 100%-го рівня.

Також існує багато проблем з обслуговування каналізаційних мереж і очисних споруд.

Каналізаційні насосні станції побудовані в 70-80 роках і по теперішній час відпрацювали свій нормативний термін, що призвело до збільшення експлуатаційних витрат, а значить собівартості перекачування стоків.

Знос каналізаційних мереж становить близько 60% через те, що внутрішньоквартальні мережі побудовані з керамічних труб. Основною проблемою в експлуатації каналізаційних мереж є відсутність сучасних методів обслуговування і їх належної профілактичної очистки. Прочищення каналізаційних труб тросом призводить до руйнування труб, особливо керамічних. Інвестиційною програмою на 2017 рік передбачено придбання гідродинамічної установки для промивання каналізаційних труб високим тиском і в 2018 році намічається придбання цієї установкі, що значно подовжить термін експлуатації мереж.

Станом на 01.08.2018 року очисні споруди каналізації виконують повну механічну очистку побутових і виробничих стічних вод. На черзі реконструкція споруд біологічної очистки та хімічного знезараження стоків.

У 2018 році виконані роботи по укріпленню відкосу дамби ставка-накопичувача.

З ініціативи спеціалістів підприємства ведуться роботи по прив'язці існуючого проекту реконструкції очисних споруд до реального обсягу стоків, які проходять через очисні споруди, що призведе до зменшення експлуатаційних витрат.

Інвестиційною програмою підприємства на 2018 рік передбачається заміна одного насосу на КНС–2 на більш енергоефективний з потужністю 11 кВт, заміною технологічних трубопроводів, запірної арматури, а також заміною напірного колектору від КНС-2 протяжністю 250 п.м.

Вирішення всіх проблемних питань, існуючих на підприємстві, можливе лише за умови підтримки населення нашого міста, а також міської і обласної влади.