Повірка лічильників води

В Україні поновили повірку лічильників
За чий кошт і коли це треба зробити у Синельникове?
Усі послуги мають відповідати метрологічним стандартам, тому прилади обліку повинні регулярно перевірятися. Завдяки цій процедурі визначається точність показань вимірювальних пристроїв і можливість їхньої подальшої експлуатації.
Починаючи з квітня 2022 року, згідно з постановою Кабміну №412, перевірку лічильників в Україні призупинили на час дії воєнного стану і на три місяці після того, як його буде скасовано. Проте у квітні 2023 року уряд затвердив постанову №440 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану». Відтак, попередня постанова втратила чинність, а нова набула дії з 4 червня 2023 року.
З 4 червня 2023 року в Україні поновили повірки побутових лічильників електроенергії, тепла, газу та води. Українці, у яких термін перевірки лічильників уже настав, зобов'язані їх були провести упродовж трьох місяців після завершення опалювального сезону.
Всі засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів, проходити повірку відповідно до Покажчика засобів вимірювання техніки, типи яких занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України. Наказом Міністерства економічного розвитку від 13.10.2016 р. №1747 встановлено міжповірочний інтервал для лічильників води – 4 роки. Враховуючи, що виробником встановлено термін експлуатації приладу від 10 до 12 років, повірка може проводитись не більше 3 разів. У випадку, якщо лічильник експлуатується понад 10 років, є велика ймовірність, що державну повірку він може не пройти.
Витрати, пов’язані з повіркою, ремонтом, монтажем та демонтажем водоміру, не входять до складу тарифу на воду, як це було колись. Тепер відповідальність за повірку та обслуговування приладів обліку лежить на плечах споживачів. Про це йдеться у Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-VIII від 22 червня 2017 року.
Контролер повинен зайти до споживача в квартиру або житлового будинку зафіксувати відповідний акт – кінцевий показник лічильника, який буде зніматись на повірку, і лише після цього повірку можна робити.
Що буде, якщо порушити правила?
У разі порушення терміну повірки (заміни), показники приладу обліку (лічильника) не враховується, розрахунок за послуги водопостачання та водовідведення буде проводитися згідно діючих норм споживання, затвердженими місцевими органами самоврядування, до виконання Вами повірки приладу обліку води і його опломбування.
Телефон для довідок: 068 879 30 20, 056 634 34 35 (абонвідділ).